Приветствую Вас Гість | RSS
Главная » Статьи » ПРОЗОВІ ТВОРИ

МУЗИКА, ЯКА НЕ ЗАЛИШАЄ БАЙДУЖИХ

Не одне покоління виросло на  музиці, наповненій потужною енергетикою, на музиці, яка часто викликає у багатьох почуття ностальгії, в яку треба уважно вслухатись, щоб зрозуміти її  істинний зміст. Відрадно, що і в нашому маленькому містечку живуть люди, які достойно заповнили своєю творчістю нішу під назвою рок-культура. В бажанні розповісти про цих людей ми прийшли на репетицію бурштинського гурту „Зворотна тяга” і познайомились з її учасниками: Сергій Редькін - гітарист , Тарас Савка – бас-гітара, Максим  Суров- , ударні інструменти, Михайло Кобзєв – вокаліст.

Кор.

Як була створена ваша група?

 Тарас Савка:

Група „Зворотна тяга” була створена 28 жовтня 2005 року. До того часу  хлопці були учасниками інших груп, таких як „Токсичний файл” і „Резус-фактор”, а я почав саме з неї.

Михайло Кобзєв:

Взагалі, пробувати себе в музиці ми почали вже давно і в цьому нам допоміг працівник Палацу культури Ігор Іванців, який дав нам інстументи, показав ази. Ми віддавали перевагу роковій музиці і тому працюємо саме в цьому напрямку.

Сергій Редькін:

Моє захоплення музикою почалося з вулиці. Ще в дитинстві ми з хлопцями вечорами сиділи під будинком і вчились грати на гітарі. Моя наука почалась з трьох „блатних” акордів і з того часу я не мислю себе без музики, хоча музичну освіту в групі має тільки Тарас.

Максим Суров:

Ми працюємо  в різних закладах та установах , Тарас ще вчиться , але нас обєднує те, що після роботи ми спішимо в „Прометей” на репетиції та концерти, де „відключаємось” від зовнішнього світу та його проблем.

Кор

Який зміст ви вклали в досить оригінальну назву групи?

Сергій Редькін:

Саму ідею подав я, згадавши однойменний фільм. Власне саме поняття зворотної тяги відповідає стилю нашої музики, яка виконується по наростанню до фінального акорду.  

Кор

Хто є автором ваших пісень?

Михайло Кобзєв:

Тексти до пісень пишу я, а в їх музичне оформлення кожен з нас вкладає свій внесок. Взагалі, в мене вже назбиралась ціла поетична збірка, але на її оформлення та видання потрібні кошти, хоча сподіваюсь, що колись вона буде видана.

Кор

Які цілі ви ставите перед собою?

Сергій Редькін:

Звичайно, кожен з нас хоче стати відомим, а для цього необхідні кошти: на запис та ротацію компакт-дисків, створення рекламної продукції, фестивальні поїздки. В ідеалі було б добре, якби ми мали портужного спонсора, але наразі обходимось своїми коштами. Маємо повний комплект апаратури, придбали інструменти, костюми.

Кор

Ми знаємо, що зараз на Україні відроджується фестивальний рух. Які з них ви відвідали?

Михайло Кобзєв:

Нам дуже цікаво спілкуватись з новими людьми, переймати в них досвід, показати свою творчість, тому стараємось по мірі можливостей, їздити в інші міста. За час існування „Зворотної тяги” ми відвідали  Всеукраїнський фестиваль „Про рок” на Сумщині, де серед багатьох рокових команд потрапили в десятку кращих груп України. Це стало непоганим дебютом для нас і своєрідним стимулом працювати далі.

Тарас Савка:

Після цього фестивалю ми познайомились і співпрацюємо з хлопцями з Івано-Франківської групи „Так треба”, які декілька разів запрошували нас із концертами до свого міста. В Рогатині ми виступали на „Бібліо-шоу”, де представлялись різні стилі музики. Ми сподобались глядачам, а власники клубу „Кураж” запросили нас попрацювати у них. Через Інтернет ми вийшли на контакт із львівською групою „Базука-бенд”, після чого виступали у Львові.

Максим Суров

Як не дивно, наша музика дуже сподобалась дітям, коли ми відвідали дитячий лікувально-оздоровлювальнтй комплекс”Сокіл”. Вони приймали нас захоплено і щиро і навіть просили автографи. Для нас це було дуже приємно, адже діти – це найвдячніша публіка, яка не вміє лукавити.

Кор

Ми знаємо, що ви й самі були організаторами фестивалю альтернативної музики. Розкажіть про це.

Михайло Кобзєв:

 Ідея проведення такого фестивалю виникла вже давно. Ми хотіли запровадити на бурштинській  сцені новий формат в режимі живого звуку і сподіваємось, що такі заходи стануть традиційними для Бурштина. Тому наприкінці квітня ми провели перший фестиваль. Цього року організацією  займались самі, але якщо знайдуться люди, які захочуть посприяти в проведенні подібних фестивалів і виділять необхідні кошти, то ми будемо мати змогу запросити нові, цікаві колективи з усієї України. Наразі, нашими гостями були команди з Калуша , Івано-Франківська та Бурштина. Користуючись нагодою, хочу подякувати адміністрації та профкому  БуТЕС за матеріальну допомогу, завдяки якій ми змогли оплатити  проїзд та харчування учасників концерту. Маємо намір показати  молоді, що в наш час можна жити цікавим, повноцінним, здоровим життям, виражати свою особистість в творчості, а не існувати в наркотичному дурмані. Тому наш фестиваль називався „СНІДу – ні! Наркотики- геть!”

Сергій Редькін:

Сподіваємось, що глядачі почерпнули багато корисного із цієї акції і якщо хтось захоче створити свій гурт, то ми з радістю допоможемо. Завдяки директору ПК «Прометей» А.П.Віщуку   займаємося  в пристосованому для репетицій приміщенні. До участі в акції постарались задіяти не тільки рок-музикантів, але й хлопців, які вже давно займаються брейк-дансом. Їх виступи користуються незмінною популярністю в молоді.

Тарас Савка

В ході концерту присутнім демонстрували повчальний відеоролик про дію наркотиків та СНІДу на організм, проводилась лотерея, різноманітні конкурси та ігри. В залі панувала невимушена, дружня атмосфера, було помітно, що цей захід сподобався молоді, бо тут не треба  чемно  сидіти на місцях, а можна  танцювати просто в залі і спілкуватись з ровесниками.  

P.S.

Нам сподобалась щира, невимушена розмова з хлопцями, приємна атмосфера на репетиції, яку відвідали друзі та знайомі, щоб стати першими критиками їх музичних творів. Для тих, хто хоче детально познайомитися з життям гурту, може зустрітися з його учасниками на сайті:

www.bakcdraft.mylifepage.com

 

РУСЛАНА ШУВЧУК, ОКСАНА ТИРПАК

Категория: ПРОЗОВІ ТВОРИ | Добавил: мельпомена (04.06.2009)
Просмотров: 537 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайта
Категории каталога
ПРОЗОВІ ТВОРИ [21]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Бурштин Композитор
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0