Приветствую Вас Гість | RSS
Главная » Статьи » ПРОЗОВІ ТВОРИ

НЕ ХЛІБОМ ЄДИНИМ

         Українці – розумна, освічена та начитана нація. Це аксіома, яка не потребує доказів. Саме у цьому ми переконалися, відвідавши бібліотеку профкому БуТЕС, яка знаходиться у приміщенні Палацу культури «Прометей», що у Бурштині. В даний час вона налічує 2800 читачів, з них 1030 – шкільного віку. Тут працює читальний зал , дитячий відділ та абонемент. Фонд бібліотеки складає 29964 книги. 50000 екземплярів – книговидача за рік.

           Отримавши дані сухої статистики, ми поспілкувалися із бібліотекарями. Працюють тут люди, віддані своїй справі, обізнані, компетентні, які багато років поспіль сіють зерна одвічних цінностей, як у душі підростаючого покоління, так і дорослого населення. Це завідувачка бібліотеки Герасимович К.В.та старші бібліотекарі відділів –Конар, Г.М., Українець Б.Б., Любінець Г.М.

             Багато корисної та цікавої інформації ми отримали від старшого бібліотекаря дитячого абонементу Українець Богдани Богданівни.

-          Чи змінилися читацькі смаки протягом останніх десяти років?

-          Звичайно, що змінились. Виріс інтерес до історичної літератури, якої колись було обмаль. А зараз ми маємо змогу задовільнити будь-які запити. Викликає зацікавлення новітня історія України, твори сучасних авторів. Великою популярністю користуються детективні романи та белетристика. Йдемо в ногу з часом. Можемо запропонувати читачам юридичну, економічну, медичну літературу.

-          Яка вікова категорія переважає серед читачів?

-          Тішить те, що набагато активнішою стала молодь. Вона цікавиться не тільки художніми творами. Ми можемо допомогти їм у навчанні, оскільки у читальному залі прекрасно укомплектований фонд на допомогу школярам та студентам.

-          Якими творами у вас представлена світова класика?

-          Ми маємо багато підписних видань. Це книги Е.М. Ремарка, Е.Золя, О.Дюма, Стендаля, Б.Пруса, Дж.Лондона.

  Виникає проблема в тому, що твори російської класики представлені у нас мовою оригіналу, якою володіють не всі читачі шкільного віку.

-          За які кошти поповнюється фонд вашого закладу?

-          Більшість матеріалу ми закуповуємо за гроші, надані нам Бурштинською ТЕС. Також ми дуже вдячні людям, які роблять нам щедрі подарунки. Багато книг про екологію надав народний депутат О.Пендерецький. Син відомої бурштинської поетеси Марти Гай - Богдан Голояд після смерті матері поповнив нашу скарбничку її поетичними творами. Постійними нашими благодійниками є С.Кучма, - співвласниця книгарні, О.Кузик – працівник БуТЕС, Б.Фросиняк – власник ательє «ФотоГрафъ». Нам дозволяє користуватися своїм фондом бібліотека товариства української мови ім.. Т.Шевченка.

-          Як стати вашим відвідувачем ?

-          Наймолодших читачів до нас приводять батьки, бо в нашій практиці були випадки недобросовісного ставлення до правил користування бібліотекою. Студентам необхідно мати при собі учнівський квиток, а всім іншим – документ, який засвідчує особу. Усі послуги бібліотеки безкоштовні. Завітайте до нас, станьте нашими постійними читачами.

   До розмови долучилась старший бібліотекар читального залу - Конар Галина Михайлівна?

-Яких приорітетів ви дотримуєтесь у  роботі?

- Ми проводимо читацькі конференції, тематичні диспути, оформляємо виставки до знаменних і памятних дат, а також маємо постійно діючі стенди: «І воскресне Україна», «Краю мій! Моя зелена казко!», «Мудрість природи_ мудрість людини.», «Правду посієш – добро дозріє». В читальному залі широкий вибір місцевих авторів «Бурштинове намисто». Завжди можемо запропонувати новинки періодичних видань та сучасну довідкову літературу. У нас працюють систематичний та алфавітний каталоги.

     Від себе хочемо додати: «Не хлібом єдиним живе людина, не одними матеріальними цінностями. В житті існують й інші критерії: духовність, прагнення до пізнання добра та любові, які ми черпаємо із одвічного джерела – мудрої книги.

 

 

 

Категория: ПРОЗОВІ ТВОРИ | Добавил: мельпомена (04.06.2009)
Просмотров: 1868 | Рейтинг: 4.0/1 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайта
Категории каталога
ПРОЗОВІ ТВОРИ [21]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Бурштин Композитор
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0