Приветствую Вас Гість | RSS
Главная » Статьи » ПРОЗОВІ ТВОРИ

ПРОФКОМ БТЕС

При відкритті кожного підприємства, установи, закладу створюється така інфраструктура, як профспілковий комітет. Він займається проблемами працівників, допомагає їх вирішити, покращує  умови праці та добробут. Не є винятком таке потужне підприємство, як Бурштинська теплова електростанція, яка налічує 3013 працівників, кожен з яких знає, що в будь –який момент може знайти підтримку та допомогу, кваліфіковану пораду у членів профспілкового комітету.

З метою краще дізнатись про роботу профспілки БуТЕС, її плани та проблеми я відвідала голову профкому станції Столяра Ігора Володимировича, який зразу ж наголосив, що віддає перевагу конкретним справам для того, щоб допомогти працівникам та їх сімям.

Кор.

Ігоре Володимировичу, ви на цій посаді вже другий термін, а це означає, що люди вам довіряють. Хотілось би дізнатись, коли вам працювалось легше: сьогодні чи пять років назад?

І.В.

Можу сказати, що рік на рік не подібний, так, як і в житті, існують світлі і темні смуги. Для нас кожна пора року має свою специфіку роботи: починається весна, а з нею підготовка  блоків до капітальних, середніх та поточних ремонтів, планування літнього відпочинку працівників та їх сімей. Восени ми готуємо станцію до роботи в зимовий період, виконуючи ряд необхідних робіт, як і в кожному господарстві: треба обробити землю, посадити, посіяти,  і тільки тоді отримати добрий врожай. Кожний підрозділ нашого підприємства старається виконувати поставлені перед ним завдання якнайкраще, але багато залежить від фінансування. Є кошти – нема проблем, їх відсутність відповідно викликає певні проблеми, як і в виробничій, так і в соціальній сфері

Кор.

Які плани профспілкового комітету на літній відпочинок енергетиків?

І.В.

Нещодавно в нас відбулась зустріч із керівництвом ВАТ «Західенерго», яке пообіцяло нам виділити певну суму для оздоровлення робітників та їх дітей. Відповідно, кожного року необхідно проводити поточні та капітальні ремонти на базах відпочинку БуТЕС. Зокрема з листопада минулого року проводиться капремонт на базі відпочинку «Легенда» в головному корпусі. Замінені  вікна і двері, в даний момент проводимо покрівельні роботи. Всі приміщення будуть відповідати європейським стандартам, витримані в єдиному дизайнерському стилі. Для більшого комфорту відпочиваючих кожен номер обладнуємо санітарним вузлом.

В серпні минулого року здали в експлуатацію комфортабельний котедж і маємо плани на подальше розширення «Легенди», оскільки цей затишний гірський куточок поки що не може вмістити всіх бажаючих відпочити.

Кор.

Чи зміниться оплата за відпочинок в цьому сезоні?

І.В.

Не дивлячись на інфляцію і тотальне подорожчання , адміністрація Бурштинської ТЕС на чолі з її директором М.С.Романівим та профспілковий

комітет йдуть назустріч інтересам своїх працівників і не будуть змінювати ціни. Згідно колективного договору :для працівників станції -20 відсотків від вартості путівки, для дітей до вісімнадцяти років - десять відсотків, для непрацюючих членів сімей – п’ятдесять відсотків.

 Ціна путівки у дитячий табір «Сокіл» також залишиться на тому рівні, що й минулого року. Крім того ми пропонуємо курортні путівки на Азовське та Чорне моря і санаторне лікування.

Кор.

Чи вистачає профспілкових внесків на такий великий обсяг робіт?

І.В.

Оскільки сплата профспілкових внесків є невеликою, тому значну допомогу нам надає адміністрація БуТЕС і матеріалами, і робочою силою. Якщо б цього не було , то хтозна, чи досі б функціонував санаторій-профілакторій «Сокіл». Саме приміщення належить фонду держмайна, але ми знаємо, як держава дбає про такі об’єкти, тому завдячуючи керівництву станції, їх добрій волі наші діти мають можливість провести літні канікули в прекрасно обладнаному таборі.

Кор.

Які обєкти знаходяться на балансі профкому  БуТЕС?

І.В.

Ми утримуємо комбінат спортивних споруд, Палац культури «Прометей» та санаторій –профілакторій «Сокіл», однак кошти на заробітну плату працівникам цих установ переводить адміністрація БуТЕС. В 1996 році проходило скорочення персоналу станції і щоб зберегти для людей робочі місця ці обєкти перевели в профком, хоча на інших підприємствах такого немає. Всю соціальну сферу передають на бюджет  міських рад.

Кор.

Які ще проблеми вирішує профспілковий комітет?

І.В.

Найбільш наболіле на даному етапі – це житлове питання. В 2006 році був зданий в експлуатацію 72-х квартирний житловий будинок, багато сімей отримали кімнати в гуртожитках. Але , звичайно, цього замало, тому ми мали розмову з адміністрацією ВАТ «Західенерго» в ході якої виникла думка про пайове будівництво. Крім того, біля лікарні зведений фундамент і сподіваємось, що найближчим часом Бурштинська ТЕС відновить там будівництво. На цій зустрічі мова йшла і про проект безвідсоткових кредитів для працівників станції, але він потребує детальної юридичної та правової бази, а це, звісно ж, питання часу. Також позитивно вирішилась наша пропозиція про підвищення премій для непромислового персоналу з 15% на 30%.

Крім того Бурштинська ТЕС і профком не обминає своєю увагою і соціальну сферу. Ми постійно надаємо допомогу в проведенні культурно-масових та спортивних міроприємств, намагаючись залучити до них якомога більше молоді. Преміюємо кращих митців та спортсменів  У травні в Івано-Франківську пройде пятий Всеукраїнський  заключний фестиваль аматорської творчості профспілок і тішить те, що нас там будуть представляти практично всі колективи художньої самодіяльності ПК «Прометей».

Кор.

В кожної людини є нелегкі періоди в житті, повязані з проблемами із здоровям,  важкими сімейними обставинами. Як допомагаєте таким людям?

І.В.

На ці випадки передбачені матеріальні допомоги. Їх розмір в середньому складає 200-300 грн, але трапляються ситуації, коли цього замало. Тоді ми звертаємось до керівництва станції і Мирон Степанович Романів завжди вирішує ці питання позитивно.

Кор.

Ми знаємо, що ви є депутатом Бурштинської міської ради.. Декілька слів про це.

І.В.

Скажу вам чесно: я не бачу різниці між своєю роботою та депутатською діяльністю, бо це праця з людьми. Мене обирали мешканці будинків по вул. В.Стуса, 1 та 3. А це, як відомо, досить проблемні райони Бурштина. Справа в тому, що ці гуртожитки потребують капітального ремонту від підвалів до дахів і їх жителі постійно звертаються по допомогу. Звичайно, хочеться, щоб наше місто було красивим, але все зразу зробити неможливо. Та я впевнений, що поступово ми вирішимо проблемні питання. Зокрема мені вдалося допомогти виборцям із будинку по вул..В.Стуса,10, які звернулись з проханням полагодити дах лівого крила будівлі. Ще одна спірна проблема – це велике скупчення так званих маркетів у центральній частині міста, які порушують зовнішній естетичний вигляд, архітектурний ансамбль та елементарні санітарні вимоги, перетворивши Бурштин у маленький «Шанхай». На мою думку та на думку багатьох депутатів краще звести сучасну стильну будівлю, яка б відповідала усім нормам і не псувала зовнішній вигляд міста. Невирішеним залишається питанням стихійних ринків та базару по Івано-Франківській дорозі. Одним словом, роботи дуже багато і треба шукати шляхи, щоб виконувати її якнайкраще.»

Хочу подякувати Ігорю Володимировичу за змістовну розмову та побажати і надалі бути потрібним людям, бо коли людина  допомагає іншим, її життя наповнюється особливим сенсом.

 

РУСЛАНА ШЕВЧУК.

 

Категория: ПРОЗОВІ ТВОРИ | Добавил: мельпомена (11.06.2009)
Просмотров: 861 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайта
Категории каталога
ПРОЗОВІ ТВОРИ [21]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Бурштин Композитор
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0